تاریخچه برند

7 حقیقت درباره شکلات کیت کت

شکلات کیت کت فروشگاه شوکونات

از هشتاد سال پیش تاکنون شکلات‌ کیت کت یکی از محصولات پرفروش فروشگاه ها در سراسر جهان بوده است. اگرچه در طول سالیان دراز شعارهای تبلیغاتی شرکت تولید کننده با تغییراتی همراه بوده است ولی طرح کلی محصولات تغییر چندانی نداشته است. با مجله شوکونات همراه باشید تا نگاهی به 7 حقیقت درباره این شکلات پرطرفدار بپردازیم.

خرید شکلات خارجی | فروشگاه اینترنتی شوکونات

طراحی شکلات کیت کت برای پک نهار

دلیل اصلی طراحی مربعی شکلات کیت کت انگشتی این بود که شرکت قصد داشت شکلاتی به بازار عرضه کند که کارگران بتوانند در بسته نهار روزانه خود جا دهند. این ایده به وسیله یکی از کارمندان شرکت مطرح شد که بسته بندی کوچکتر و راحت تر را برای فروش بیشتر محصول موثر می دانست. این پیشنهاد بلافاصله مورد توجه مدیران قرار گرفت و شکل امروزی کیت کت ایجاد شد و با تقسیم کردن آن به چهار تکه اصطلاحا انگشتی، محصولی متمایز در بسته بندی قرمز روشن به بازار عرضه کرد.

مصرف شکلات کیت کت با چای

در گذشته عمدتا شکلات به عنوان یک جایگزین مناسب برای وعده غذایی تبلیغ می شد. در همین راستا شعار شرکت برای شکلات کیت کت این بود : ” بزرگترین وعده ی غذایی کوچک  “. اما کم کم و با رواج پیدا کردن مصرف چای در بین طبقات متوسط جامعه و اقبال همگانی به نوشیدن چای ، مدیران شرکت به فکر جذب مشتریان پر و پا قرص این نوشیدنی محبوب افتادند و شعار ” بهترین چیز برای صرف کردن کنار یک فنجان چای” مورد استفاده قرار گرفت. از آنجاییکه صرف چای تداعی کننده استراحت و دور شدن از کار است، این موضوع  الهام بخش شعار آینده شرکت شد.

شکلات کیت کت در کنار چای

  تولید شکلات کیت کت در آمریکا با برند هرشیز

شرکت نستله در حال حاضر مالک برند کیت کیت  در سراسر جهان می باشد اما این شرکت طی توافقی که بین مالک قبلی کیت کت با کمپانی آمریکایی هرشیز (Hersheys) وجود داشت باید مجوز تولید شکلات کیت کت در آمریکا را در اختیار هرشیز باقی می گذاشت. بنابراین هنگامیکه کیت کت در تمام دنیا با برند نستله شناخته می شود، مردم آمریکا این شکلات محبوب را با نام تجاری هرشیز می شناسند.

بیشترین طعم در ژاپن

در میان کشورهایی که در آنها شکلات کیت کت با طعم های مختلف برای جذب ذائقه های گوناگون عرضه می شود ژاپن جایگاه ویژه ای دارد. تقریبا هیچ کشوری در دنیا تنوع طعم شکلات های ژاپنی را ندارد. در این کشور انواع طعم‌های بومی مثل طالبی، ذرت، سویا سبز و گیلاس و.. برای عاشقان شکلات تولید می شود. جالب است بدانید در ژاپن بخشی از تقاضا برای Kitkat مربوط به تشابه  این کلمه با عبارت “kitto katsu” می باشد. همچنین بنابر برخی باورهای خرافی، کیت کت خوش شانسی می آورد.

انواع شکلات کیت کت در ژاپن

اندازه و تعداد قطعات متفاوت

شرکت نستله برای اینکه محصول متناسب با درآمد مردم در خاورمیانه عرضه کند شکلات کیت کت سه تکه را برای مدتی طولانی در این بخش از جهان به فروش می رساند در حالیکه در سایر نقاط دنیا که وضعیت اقتصادی عموم مردم بهتر بود تعداد و حتی اندازه قطعات متفاوت بود. برای مثال در ژاپن اندازه قطعات بلند تر و در کشورهای استرالیا و نیوزیلند کیت کت های دوازده تکه برای مشتریان تولید می شوند.تنوع شکلات کیت کت

کمپانی هرشیز که در بالا  اشاره شد امتیاز فروش شکلات کیت کت در آمریکا را در اختیار دارد علاوه بر شکلات‌ تلخ و شیری، شکلات های چند طعم و فصلی نیز به بازار عرضه می کند. در خارج از آمریکا شرکت نستله کیت کت چیزکیکی ، خامه ای و کوکی هم تولید می کند. در برخی کشورهای آسیای جنوب شرقی محصولی به شکل بستنی قیفی که با ویفر کیت کت پر شده  به مشتریان فروخته می شود.

شکلات کیت کتِ قابل طبخ در ژاپن

علاقه زیاد ژاپنی ها به شکلات کیت کت تا جایی پیش رفت که اخیرا در این کشور شاهد رونمایی از نوع قابل طبخ آن بودیم که در واقع شکلات های کوچکی هستند پوشانده شده در خمیر و دارای طعم های مختلفی مثل چیزکیک، پودینگ و.. . عرضه این محصول در بازار کشوری که یکی از پر و پا قرص ترین طرفداران کیت کت را دارد غوغایی به پا کرد. امروزه این محصول را می توان در بیشتر فروشگاه‌های مواد غذایی در ژاپن پیدا کرد. آوازه این محصول حتی به آمریکا هم رسید به گونه ای که  کیفیت آن در مجله لس آنجلس ویکلی مورد بررسی قرار گرفت و کارشناسان مختلف طعم و مزه آن را مورد ممجید و تحسین قرار دادند. درست مثل اتوموبیل های ژاپنی که رقیبی جدی برای صنعت خودروسازی آمریکا بودند، اینبار محصولات غذایی ژاپنی برای هرشیز و سایر برندهای شکلات سازی آمریکایی دردسر ساز شده بودند!

تنوع شکلات کیت کت در ژاپن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *